0(0)

Salsa Social Styling by Anna Chagowska

  • Przez Captain
  • Poziom kursu: Wszystkie poziomy
  • Kategorie Kursy moich gosci
  • Czas trwania 1h 29m
  • Suma zarejestrowanych 1
  • Ostatnia aktualizacja 8 grudnia, 2020

Opis

Jesteś na parkiecie, partner puszcza Twoje ręce/puszcza Cie wolno i zaczyna improwizować, a ty nie wiesz co robić. Znasz to?

W tym momencie próbujesz przypomnieć sobie chociaż jedną kombinację z ostatniego miesiąca, na których byłaś, ale długie były, pustka w głowie i niepewność w ciele. Zanim się wbijesz w schemat, to on już wyciąga ręce po ciebie, bo skończył swoje footwork i jest gotowy tańczyć razem, a ty stałaś w miejscu przez te długie sekundy.

Tutaj proponuje Ci najprostsze rozwiązania z możliwych, każda z 10 wariacji kroku podstawowego zawiera się w jednej ósemce, tzn jednym kroku podstawowym. Możesz na początek nauczyć się dwóch, tańczyć je do upadłego, aż przestaniesz o nich myśleć i stanął się integralną częścią Ciebie, a potem wrócić po kolejne 2 wariacje. Możesz je też dowolnie łączyć i wtedy mieć własną, wersję dłuższą. Pokaże Ci, jakie są możliwości łączenia. Z tego kursu możesz uczyć się bardzo długo, najpierw niezależnych elementów, a potem 10 różnych kombinacji.

Odkrywaj siebie, Twój własny indywidualny styl na bazie najprostszych elementów. Wszyscy wiemy, że jakość ważniejsza jest od ilości, wytańcz je i błyszcz na parkiecie.

Oto 10 moich ulubionych wariacji Salsa Basic do wykorzystania już za 5 minut!

Tematy tego kursu

30Lekcje1h 29m

Social style

Wstęp1:00
Side step demo40
Side step nuka5:40
Right turn demo43
Right turn nauka7:20
Left turn demo46
Left turn nauka7:00
Slide diagonal demo1:00
Slide diagonal nauka6:00
Body Roll demo40
Body Roll nauka6:15
Pelvis roll demo50
Pelvis roll nauka6:07
Back cross demo45
Back cross nauka4:00
Cha cha cha demo33
Cha cha cha nauka5:10
Suzie Q combo demo1:00
Suzie Q combo nauka7:09
Hip rolls demo46
Hip rolls nauka6:30
Heel tap push demo45
Heel tap push nauka5:35

Combo 1, 2, 3

O instruktorach

5.00 (1 Oceny)

25 Kursy

161 studenci

Anna Chagowska

Nauczyciel tańca

Ania Chagowska jest jedną z niewielu instruktorek, tancerek i kobiet choreografów nowej generacji, które stały się ikonami światowej sceny salsowej. Swoje wykształcenie taneczne rozpoczynała w różnych technikach już we wczesnej młodości, dzięki czemu uzyskała solidne podstawy do tego, by w przyszłości zabłysnąć jako tancerka salsy. Jej pasja i zamiłowanie do muzyki latynoskiej wpłynęły na sposób w jaki postrzega taniec, który powoli stawał się jej stylem życia. Ania Chagowska jest jedną z niewielu instruktorek, tancerek i kobiet choreografów, które stały się ikonami światowej sceny salsowej. Swoje wykształcenie taneczne rozpoczęła już we wczesnej młodości, trenując różne techniki, dzięki czemu zdobyła solidne podstawy, aby w przyszłości zachwycać jako tancerka salsy. Jej pasja i zamiłowanie do muzyki latynoskiej wpłynęły na sposób postrzegania tańca, który powoli stawał się jej stylem życia.   Międzynarodową karierę salsową Ania rozpoczęła jako partnerka takich gwiazd, jak Neeraj Maskara (2005-2007) czy Tamambo (2008-2010). Jej występy już od samego początku budziły podziw wśród publiczności, co z kolei zapoczątkowało jej karierę solową. Następnie tworzyła salsowo-liryczne pokazy z Piotrem Kiszką (2012-2014), w których mogła połączyć salsę z innymi technikami tanecznymi. Występowała na międzynarodowych scenach czterech kontynentów, od licznych miast europejskich, przez Nowy Jork, po Dubaj, Indie i Rosję. Obecnie współpracuje przy projektach tanecznych z Przemkiem Wereszczyńskim, w spektaklu teatru tańca „The Roots” oraz w duecie.   Specjalnością Ani są zajęcia Ladies Styling ukierunkowane nie tylko na footwork i body movement, ale również na kobiecość i poszukiwanie indywidualności w ruchu. Kobieta różni się od mężczyzny, więc jej interpretacja muzyki także jest szczególna. Ania inspiruje się różnymi technikami tańca: tańcem klasycznym i współczesnym, nowojorskim eleganckim mambo, jak również tańcami afrokubańskimi, casino i rumbą kubańską. Obecnie jest skoncentrowana na jakości poruszania się, oddechu i głębi ruchu.   Będąc od trzynastu lat zaangażowaną w środowisko salsowe, Ania nieustannie inspiruje tancerzy do budowania własnego niepowtarzalnego stylu. Wydała 3 części instruktażowego DVD z kursem Ladies Styling oraz jest częścią platformy internetowej CadCatchers propagującej taniec w Polsce. Jako ekspert salsowy często pojawia się w ogólnopolskiej telewizji, takiej jak TVN, Polsat, TVP2. Wspólnie z Markiem Domańskim, pod marką szkoły tańca Salsa Libre, od trzynastu lat kreuje modę na salsę, kształci dziesiątki tysięcy ludzi, organizuje wydarzenia, które na stałe wpisane są w kalendarze salseros z całego świata, np. El Sol Salsa Festival.   Talent, determinacja, konsekwencja, predyspozycje do gromadzenia ludzi wokół siebie, pomysł na siebie i na życie skupione na tańcu oraz nieustanny rozwój taneczny sprawiły, że Ania Chagowska stała się czołową osobowością Polskiej i Europejskiej sceny salsowej.  
0 (0 Oceny)

1 Kursy

0 studenci

$60,00

Materiał zawiera

  • Kurs zawiera w sumie 13 lekcji, z czego 10 poświęcona jest krótkim wariacjom mieszczącym się w salsowym takcie 12345678, a 3 to kombinacje złożone z tych 10 elementów w różnych konfiguracjach.
  • Znajdziesz tu szczegółowo wytłumaczony ruch bioder, rąk, hair flicks i body rolls.
  • Nauczysz się 10 różnych krótkich lecz wyrafinowanych ruchowo elementów do wykorzystania w tańcu od zaraz. Zobaczysz też, na czym polega tworzenie kombinacji, być może odważysz się, by w przyszłości tworzyć własne…..
  • Zapraszam do wspólnej przygody i odkrywania kobiecości i przyjemności w tańcu.
English EN Polish PL
Select your currency
USD Dolar amerykański